Říjen 2014

HALLOWEEN | Komiksová inspirace pro vás

28. října 2014 v 19:34 | [Yumi] |  Další: komiksy

Halloween se nám pomaloučku polehoučku blíží a pokud patříte k těm, kteří halloween milují jako já, tak je tento článek přímo pro vás. Všichni říkají, že je to jen pro malé děti, ale my vímě, že to tak není. Tak proč se neobléct za vaši oblíbenou postavu z komiksu, či z ní neudělat nějakého děsivého zombie či upíra? A jestli potřebujete nějakou inspiraci, tak nemusíte ani chodit nikam daleko. V tomto článku jsem si pro vás vybrala pár podle mě opravdu pěkných kostýmů. Tak co, už to máte vymyšlené? Dejte nám vědět do komentáře, za co půjdete (já osobně jdu za Jokera). Fotky jsou vybírané přímo ty, které si lidé vyráběli na halloween, tak se omlouvám za kvalitu fotek.

AIR NEW ZEALAND | The Most Epic Safety Video Ever Made

26. října 2014 v 17:24 | [Yumi] |  Další: filmy

22. 10. 2014 Nahrála letecká společnost Air New Zealand nové instruktážní video, lteré navazuje na Pána prstenů, Hobita a především na jeho nejnovější díl - bytva pěti armád. Můžeme tu vidět Elijaha Wooda (Froda), Petera Jacksona (režisér) a mnoho dalších. No řekněte, kdo by nechtěl v letadle vidět tohle místo těch nudních pokynů. No posuďte sami, vždyť tady je pomalu celý Pán prstenů. Video podle mně opravdu dostálo svému názvu The Most Epic Safety Video Ever Made. Nebudu zdržovat, tady je video.

JOKER | recenze komiksu od Briana Azarella a Lee Bermeja

26. října 2014 v 8:57 | KadetJaina [externí pisálek] |  Recenze komiksů

Ať se to už stalo jakkoliv, stalo se. Jokera propustili z Arkhamovy léčebny a teď má černé na bílém, že je normální. Když se ale vrátí do Gothamu, není spokojený. Po dobu jeho nepřítomnosti si jeho pečlivě získaný majetek rozdělili ostatní bossové podsvětí a Jokerovi nezůstalo zhola nic. Joker se tedy pokouší dostat zpátky to, co mu patří. Vypráví nám o tom Jonny Frost, který je teď Jokerův nový pomocník. A to, co většinou Jonny vidí, je maso.

Vždycky jsem měla Jokera ráda, protože byl prostě šílenec. Po přečtení tohohle komiksu jsem se utvrdila v tom, že bych ho nechtěla potkat. Protože, vážně, kdo jiný než Joker by se vloupal do náhodného bytu dvou seniorů, zabil je v posteli, přehodil přes ně prostěradlo a pak si lehnul?

INFORMACE | informace o dění na stránkách + chcete se přidat?

25. října 2014 v 16:31 | Šéfredaktorka |  informační

Dnes je to přesně jeden měsíc a den od spuštění naší stránky a já jsem opravdu moc šťastná za vaše návštěvy a za reakce na některé články. Popravdě jsem nečekala, že by sem vůbec někdo chodila četl si, co píši, ale pár jedinců se tu našlo a já jsem vám opravdu moc vděčná. Tento blog byl původně založen jako oficiální stránka naší cosplay skupiny, ale stalo se pár věcí a blog zpustl.

A jak to vlastně se založením bylo? Komiksy, filmy, hry,... jsou mým velkým koníčkem (jsem vlastně něco jako geek) a chtěla jsem o něčem takovém psát, ale na svůj vlastní blog jsem to nechtěla dávat. Tam mám jen nějaké ty svoje kresby, zápisky o historii a mytologii a kdybych tam ještě přidala tohle, tak by to bylo moc přeplácané. A pak mě to napadlo, co takhle udělat něco jako takový komiksový internetový magazín. Byla to skvělá myšlenka a hned jsem se do toho pustila. Použila jsem tento blog a dokonce jsem i nechala název Avenreal. Je to originální a myslím, že ti zaujatější i možná přijdou na to, co znamená.

NY COMIC CON 2014 | Jaké jsme letos mohli vidět cosplaye?

25. října 2014 v 11:58 | [Yumi] |  Novinky ze světa komiksů

A máme za sebou další úspěšný ročník NYCC, který probíhal 9. - 12. října. K vidění tu byla spousta opravdu zajímavých věcí, lidí a samozřejmě cosplayů. Letošním trhákem bylo také živé vysílání a rozhovory, které pořádal samotný MARVEL. Mohli jsme zde vidět mnoho tvůrců oblíbených komiksů, jako jsou třeba Dan Slatt (Amezing Spider-man), Chris Claremant (X-man) nebo Kelly Sue DeConnick (Captain Marvel) a mnoho dalších. MARVEL také nahrál plno zajímavých rozhovorů i na svůj youtube kanál. Dokonce dělali rozhovory i s některými cosplayery, jako třeba Lady Loki a Lady Thor (která má teď nový samostatný komiks). Určitě se podívejte. Ale teď už ke cosplay scéně. Vybrala jsem zde pár fotek, které se mi opravdu líbily.

Avengers: Age of Ultron | Premiéra 1. 5. 2015

23. října 2014 v 19:13 | [Yumi] |  Premiéry filmů

A už je to tady, Marvel včera nahrál svůj úplně první oficiální trailer na film Avengers: Age of Ultron, díky němuž se i potvrdilo několik polemizací. Já osobně jsem z něj nadšená, tak se na něj také pojďte podívat a rozebrat ho, ať si na něj uděláte názor sami.

Ze začátku si můžeme říct, že vlastně celý trailer vypráví sám Ultron temným a chraplavým hlasem a k tomu je přidaná velmi depresivní melodie, takže ve výsledku je celá ukázka velmi ponurá. Pokud jde o obsah, tak první je zde zmíněn něco jako vnik Ultrona, při kterém se nám potvrzuje to, co jsem psala v minulém článku a to je, že za vnik Ultrona může sám Tony Stark. Jako další věc, která se nám potvrdila je to, že oproti prvnímu dílu Avengers, kteří se